Aktualności

31 lipca 2018

I Forum Liderów Polskich Organizacji Społecznych z Zagranicy

W dniach 14-16 lipca 2018 roku w PWSW odbyło się Forum Liderów Polskich Organizacji Społecznych z Zagranicy. Była to okazja do przedstawienia zabranym specyfiki funkcjonowania administracji oraz prowadzenia organizacji społecznych w Polsce. Tematy pierwszego dnia skupione były wokół nowej ustawy o szkolnictwie wyższym, sfery współpracy międzynarodowej PWSW oraz rozbudowy oferty kształcenia uczelni. Jak być liderem… Czytaj więcej »

13 lipca 2018

Seminarium „Społeczne aspekty turystyki w Przemyślu” w ramach Przemyskich Seminariów Naukowych

„Społeczne aspekty turystyki w Przemyślu” to główny temat kolejnego spotkania w ramach Przemyskich Seminariów Naukowych, poprowadzonego przez dr. Sławomira Soleckiego – Prorektora PWSW ds. rozwoju i współpracy. Podczas wydarzenia podjęto bardzo aktualną (zwłaszcza w tym wakacyjnym czasie) problematykę turyzmu. Słuchacze dowiedzieli się, że turyści w mieście są potrzebni i warto o nich zabiegać, ponieważ branża… Czytaj więcej »

4 lipca 2018

Seminarium „Społeczne aspekty turystyki w Przemyślu” w ramach Przemyskich Seminariów Naukowych

PRZEMYSKIE SEMINARIA NAUKOWE Społeczne aspekty turystyki w Przemyślu lipca 2018 r. godz. 13.00. Bud. Kolegium Technicznego PWSW w Przemyślu , sala 2.29, piętro I  Przemyśl, ul. Żołnierzy 1 Armii Wojska Polskiego 1E   Instytut Socjologii PWSW w Przemyślu zaprasza studentów i mieszkańców Przemyśla oraz Powiatu Przemyskiego na kolejne spotkanie z cyklu Przemyskich Seminariów Naukowych. Tym razem… Czytaj więcej »

30 czerwca 2018

II Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Psychiatria i terapia uzależnień w świetle współczesnych wyzwań”

W dniu 29 czerwca 2018 roku, w PWSW w Przemyślu odbyła się po raz drugi Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa  „Psychiatria i terapia uzależnień w świetle współczesnych wyzwań”. Problematyka wystąpień zorientowana była wokół kwestii uzależnień, ale także problemów z jakimi psychiatria spotykała się niegdyś, ale także wokół współczesnych bolączek tej dziedziny nauki. Organizatorem wydarzenia był Wojewódzki Podkarpacki… Czytaj więcej »

21 maja 2018

Międzynarodowa Konferencja Naukowa ,,Zagrożenia ładu społecznego oraz bezpieczeństwa narodowego”

W dniu 17 maja  w PWSW  odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. ,,Zagrożenia ładu społecznego oraz  bezpieczeństwa narodowego” której organizatorem był Instytut Socjologii PWSW. Konferencja odbywała się pod patronatem honorowym Rektora PWSW w Przemyślu oraz Wojewody Podkarpackiego. Uczestnikami konferencji byli prelegenci z takich ośrodków naukowych jak: Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, Uniwersytet Rzeszowski, Uniwersytet… Czytaj więcej »

17 maja 2018

Akcja „Kilometry Dobra” w PWSW

Ile dasz dobrego z siebie, tyle ci się zwróci:  Od innych osób, w innej postaci, w innym czasie, ale na pewno wróci do ciebie”.   Uczelniana Rada Samorządu Studentów PWSW w Przemyślu wraz z Kołem Naukowym Socjologów w 15.05.2018 R. zorganizowała w Instytucie Socjologii spotkanie z przedstawicielami Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualna… Czytaj więcej »

16 maja 2018

Posiedzenie Rady Programowej Instytuty Socjologii

W dniu 15 maja odbyło się posiedzenie Rady Programowej Instytutu Socjologii PWSW w Przemyślu poświęcone ocenie realizowanego programu kształcenia socjologów i projektowanym jego zmianom. Uczestniczyli w nim przedstawiciele różnych instytucji państwowych, samorządowych, pozarządowych i firm prywatnych funkcjonujących na terenie miasta Przemyśla, powiatu przemyskiego oraz województwa Podkarpackiego, potencjalnych pracodawców absolwentów przemyskiej socjologii. Dyskusja ogniskowała się wokół… Czytaj więcej »