Aktualności

16 maja 2017

Młodzi na rynku pracy – dr Barbara Worek, UJ


O faktach i mitach związanych z tytułowym zagadnieniem opowiadała zgromadzonej głównie młodzieży dr Barbara Worek – specjalista ds. rynku pracy, socjolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego. 15 maja 2017 r. odbyło się bowiem kolejne spotkanie w ramach Przemyskich Seminariów Naukowych, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród przemyślan.

Spotkanie otworzył występujący w roli gospodarza dr Piotr Długosz (Instytut Socjologii), który zapowiedział problematykę wykładu jako próbę niebezpośredniej odpowiedzi na pytanie: co zrobić, by odnieść sukces na rynku pracy?

Dr Barbara Worek z dużą skrupulatnością, w oparciu o wyniki badań, ale też swobodnie i z dużym zaangażowaniem zreferowała sytuację młodych na rynku pracy, próbując m.in. rozprawić się z mitami o „produkowaniu” bezrobotnych przez uczelnie wyższe, wygórowanych wymaganiach pracodawców. Zwróciła uwagę na olbrzymią wartość kompetencji społecznych, w tym umiejętności pracy w zespole jako cechę, którą powinien posiadać pożądany pracownik.

W towarzystwie profesjonalnie opracowanych danych, doświadczonego i specjalizującego się w dziedzinie rynku pracy socjologa, który potrafił się swoją wiedzą i doświadczeniem, ale też opiniami na różne tematy podzielić ze zgromadzoną młodzieżą czas upłynął niepostrzeżenie…